Emigrace rumunských Slováků do Brazílie: lodní seznamy

V jednom ze starších příspěvků jsem se pokusil o sestavení seznamu slovenských rodin vystěhovalých ve 20. letech minulého století z Rumunska do Brazílie. Bylo to na základě pozdějšího brazilského imigračního rejstříku, a seznam byl proto značně neúplný.

Nyní se mi podařil další zásadní krok: z brazilských archivů jsem získal pasažérské seznamy lodí, na který naši příbuzní z Rumunska do Brazílie připlouvali. Na tomto základě jsem sestavil seznam nový. Tento seznam je dokonce úplnější a lze bezpečně říct, že společně s předchozím seznamem tyto dva soupisy pokrývají velkou většinu vystěhovaleckých rodin. Umožnily také konečně odhadnout celkovou velikost této často připomínané, ale dosud málo probádané vystěhovalecké vlny. Práce je volně ke stažení ZDE.

(Aktualizováno 4. 11. 2023 – do seznamu byla doplněna nová data k lodi Zeelandia, příjezdu 26. 4. 1924, na základě čitelnějšího pasažérského seznamu poskytnutého panem Martinem Korchem. Seznam z brazilského archivu pro tento konkrétní příjezd byl na řadě míst nečitelný.)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *