O mně

Jmenuji se Radek Ocelák, z otcovy strany jsem potomkem rumunských Slováků. Vyrostl jsem v Rýmařově, studoval postupně na gymnáziích v Rýmařově a Olomouci  a na univerzitách v Praze, Amsterdamu a opět Praze, obory český jazyk a literatura, filosofie, logika. Žiju v Šumperku. Moje soukromá záliba v rodinné historii a ve starých rodinných fotografiích postupně přerostla v obecnější zájem o téma rumunských Slováků v Československu, který mě vedl k vytvoření tohoto webu. Od konce roku 2015 nabízím zájemcům též individuální služby v oblasti rodinné historie – hledání předků, tvorba rodokmenu atd. Více o mně zde.

Radek Ocelák, M.Sc.
Březinova 6, 787 01 Šumperk
IČ: 04526481

S dotazy a připomínkami k obsahu tohoto webu mě můžete kontaktovat na e-mailové adrese radioc@seznam.cz. Můžete se také zaregistrovat a dostávat novinky e-mailem.

Moje práce není financována z veřejných zdrojů, grantů atd. a je dlouhodobě umožňována jedině zájmem zákazníků o vlastní rodinnou historii. Pokud Vás moje práce oslovuje, nejlépe ji podpoříte objednávkou mých služeb nebo nákupem mnou vydaných knih.

Zveřejněné staré fotografie mohou být dodnes předmětem autorských práv. Pokud jste držitelem či držitelkou těchto práv k některé fotografii a nesouhlasíte s jejím zveřejněním na tomto webu, kontaktujte mě prosím. Textové materiály, u nichž není uveden autor, jsou mým dílem a smějí být libovolně šířeny a upravovány, pod podmínkou uvedení původního autora (licence CC BY 3.0 CZ).

Rád bych poděkoval Janu Maškovi a Zuzaně Prokopové za pomoc s přípravou webu a Janu Prokopiovi za použitou fotografii.