O mně

Jmenuji se Radek Ocelák, z otcovy strany jsem potomkem rumunských Slováků. Vyrostl jsem v Rýmařově, studoval postupně na gymnáziích v Rýmařově a Olomouci  a na univerzitách v Praze, Amsterdamu a opět Praze, obory český jazyk a literatura, filosofie, logika. Žiju v Šumperku. Moje soukromá záliba v rodinné historii a ve starých rodinných fotografiích postupně přerostla v obecnější zájem o téma rumunských Slováků v Československu, který mě vedl k vytvoření tohoto webu. Od konce roku 2015 nabízím zájemcům též individuální služby v oblasti rodinné historie – hledání předků, tvorba rodokmenu atd.

Radek Ocelák, M.Sc.
Březinova 6, 787 01 Šumperk
IČ: 04526481

S dotazy a připomínkami k obsahu tohoto webu mě můžete kontaktovat na e-mailové adrese radioc@seznam.cz. Můžete se také zaregistrovat a dostávat novinky e-mailem.

Moje práce není financována z veřejných zdrojů, grantů atd. a je dlouhodobě umožňována jedině zájmem zákazníků o vlastní rodinnou historii. Pokud Vás moje práce oslovuje, nejlépe ji podpoříte objednávkou mých služeb nebo nákupem knih z mého vydavatelství.

Zveřejněné staré fotografie mohou být dodnes předmětem autorských práv. Pokud jste držitelem či držitelkou těchto práv k některé fotografii a nesouhlasíte s jejím zveřejněním na tomto webu, kontaktujte mě prosím. Textové materiály, u nichž není uveden autor, jsou mým dílem a smějí být libovolně šířeny a upravovány, pod podmínkou uvedení původního autora (licence CC BY 3.0 CZ).

Rád bych poděkoval Janu Maškovi a Zuzaně Prokopové za pomoc s přípravou webu a Janu Prokopiovi za použitou fotografii.