20-07-2018

Něco o mojí chystané knize… Tak zaprvé, už má jméno. Nikoho, pravda, asi úplně nepřekvapí: kniha se bude jmenovat jednoduše „Reemigranti“, s podtitulem „Minulost sedmihradských Slováků a jejich poválečný příchod z Rumunska do ČSR“.

Zadruhé: právě jsem s jedním muzeem podepsal smlouvu umožňující mi otisknout v knize 54 krásných předválečných fotek z Rumunska. A to je jen asi třetina fotografii, které plánuju zařadit.

Zatřetí: Rozhodl jsem se, že pro knihu nebudu zřizovat žádný Startovač, HitHit a podobně. Nechci ji podmiňovat tím, zda se na ni vybere. Je to důležitá knížka pro mě i pro jiné, takže ji prostě vydám a pak vás budu přesvědčovat, ať si ji koupíte. Vydržte, na podzim by to mělo být.

Ale: možná že byste mi na ni někdo chtěl přispět speciálně a víc. A třeba pak svoje jméno vidět v knize na čestném místě. Nebo tam vidět logo svojí firmy. Možná že i celou stránku se svojí reklamou? O tom všem se můžeme bavit. Knížka poputuje za stovkami a dost možná i tisíci čtenářů a čtenářek na Šumavu, do Jeseníků, na Znojemsko i jinam po vlasti – a věřte mi, že tahleta reklama v koši neskončí.

Nebo možná žádnou publicitu nechcete, ale jste ochotni podpořit dobrou věc. Ať to či ono, dejte vědět.

Pro zajímavost, takhle vypadaly reklamy sponzorů v knize Romana Urbana „Čechoslováci v Rumunsku“ (1930), na kterou tady často odkazuju…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *